„Microsoft Teams“. Programa „Virtualių mokymo(si) aplinkų panaudojimo galimybės“ (40 val.).

Spalio 15 d. vyko tarptautinė mokinių ir mokytojų konferencija, skirta Č. Sugiharos metams Lietuvoje paminėti. Šią konferenciją – vieną iš Sugiharos savaitės renginių – organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija ir Druskininkų „Atgimimo“ mokykla.

Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis juos supančiu pasauliu, atkreipti dėmesį į mūsų valstybės ir globalias visuomenės socialines ir aplinkosaugos problemas, ugdyti mokinių humanistines vertybes, sąmoningumą, atsakomybę už savo veiksmus, formuoti aplinkai palankaus elgesio įgūdžius, ieškoti istorijos ir nūdienos pasaulio žmonijos tolerancijos pavyzdžių, socialinių, pilietinių ir kultūrinių sąsajų.

Pirmoji konferencijos dalis „Sugihara vakar, šiandien, rytoj“ vyko Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams ir organizatoriams skyrė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki, kuris į konferenciją jungėsi nuotoliniu būdu iš savo rezidencijos Vilniuje. Konferencijos pirmoje dalyje skambėjo mokinių muzikiniai sveikinimai, japonistikos projektų pristatymai ir ponios Yuko Yamasaki skaitoma Shigin poezija.

Antroji renginio dalis – konferencija „Aš – Mes – Pasaulis“ – sutelkė dalyvius darbui nuotoliniu-hibridiniu būdu, kurią organizavo ir moderavo Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos pedagogų komanda. Plenariniame posėdyje pranešimą skaitė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto lektorius, istorikas, Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos vicepirmininkas dr. Linas Venclauskas bei mokiniai iš Japonijos, Fujisawa miesto mokyklų, Kanagawa prefektūros.

Jungtinė konferencijos programa subūrė daugiau nei 100 dalyvių, pateikti 44 pranešimai iš Lietuvos ir Japonijos. Mokiniai pranešimus ir projektus pristatė humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų, technologijų ir menų, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos sekcijose lietuvių ir anglų kalbomis, o mokytojai sėkmės istorijomis ir gerosios praktikos pavyzdžiais dalinosi mokytojų sekcijoje.

Dėkojame dalyviams iš Kauno „Saulės“, Kauno „Vyturio“, Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos, Druskininkų „Ryto“ gimnazijų, KTU Vaižganto, Kauno Martyno Mažvydo, Kauno Simono Daukanto, Kauno Jurgio Dobkevičiaus, Druskininkų rajono Leipalingio ir Viečiūnų progimnazijų, Kauno „Nemuno“ mokyklos, Druskininkų „Saulės“ pagrindinės, Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus ir Kauno Prano Daunio ugdymo centro, taip pat mokiniams ir mokytojams iš Japonijos Fujisawa miesto, Kanagawa prefektūros, Yaotsu Tobu Junior vidurinės mokyklos, Gifu prefektūros.

Tiek dalyviams, tiek organizatoriams tai buvo ypatinga diena. Nuotolinė-hibridinė konferencija, tapusi nemenku iššūkiu šiuo sudėtingu laiku, pavyko sėkmingai.

Dėkojame konferencijos partneriams: Japonijos ambasadai Lietuvoje, Kauno – Japonijos draugystės asociacijai, Sugiharos muziejui, VDU Azijos studijų centrui, Yaotsu savivaldybės švietimo departamentui, Gifu prefektūros (Japonija) bei rėmėjams – LR Užsienio reikalų ministerijai, kurios simbolinės dovanos pasieks visus konferencijos dalyvius.

Taip pat dalinamės konferencijos pranešimų ir pristatymų medžiaga, kurią galima rasti nuorodoje: ČIA

Lina Viršilienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė